june, 2015

24jun15:3018:30Bijeenkomst: 'Zakendoen in Duitsland'Duitsland-desk/BonsenReuling, SPM Group

more

Event Details

Duitsland ligt om de hoek, die economie draait als nooit tevoren. Duitsland is onze grootste handelspartner. Duitsland is hot! Daarom organiseren SPM-Group en Duitsland-desk.nl een bijeenkomst ‚Zakendoen in Duitsland‘. Er zijn deze middag twee sprekers:

Ingmar Pondes, vennoot/directeur, fiscalist en hoofd Duitsland-desk, zal u vertellen over zaken doen in Duitsland. Niet alleen de taal is anders, maar ook de cultuur en de fiscale en juridische regels. Het Nederlandse proactieve ‚we gaan gewoon beginnen en we zien wel waar het schip strandt‘ is een werkwijze die vaak niet tot succes leidt. Een combinatie van Duitse ‚Gründlichkeit‘ en Nederlandse oplossingsgerichtheid wel. Goed voorbereiden is het sleutelwoord en dat niet alleen op commercieel gebied.

Jos Slijkhuis gaat dieper in op de commerciële kant. Als managing partner van SPM-Group heeft hij ruim 30 jaar ervaring met internationaal zakendoen, waarvan een groot deel in de Duitstalige markt. Tijdens deze bijeenkomst gaat hij u vertellen over het bereiken van commercieel succes in Duitsland.

Onder andere onderstaande onderwerpen komen aan de orde tijdens de bijeenkomst. Deze zijn niet alleen interessant voor ondernemers die overwegen zaken te doen in Duitsland, maar ook voor ondernemers die daar al werkzaam zijn.
• Een bedrijf starten in Duitsland / zaken gaan doen op de Duitse markt
• Wel of geen GmbH oprichten
• Het rijden met een Duitse auto van de zaak
• Salary-split / fiscale optimalisatie van inkomen
• In dienst nemen van Duitse werknemers / Nederlandse werknemers die in Duitsland gaan werken
• Administratie / facturatie / afrekenen tussen het Nederlandse en het Duitse bedrijf
• Opzetten van verkoop: waar begint u?
• Acquisitie van nieuwe Duitse klanten
• Verkooptools: beursbezoek, agent e.d.
• Belangrijke randvoorwaarden
• Export of een Duitse vestiging?

Datum en programma

De bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 24 juni a.s.

15.30 – 16.00 uur: Inloop
16.00 – 16.50 uur: Presentatie door Ingmar Pondes
16:50 – 17:40 uur: Presentatie door Jos Slijkhuis
17:40 – 18:30 uur: Napraten met een drankje

Locatie

De bijeenkomst vindt plaats op de vestiging van BonsenReuling in Eibergen (Nijverheidsstraat 6). Het maximaal aantal deelnemers wordt beperkt tot 20 personen. Vanwege de verwachte opkomst kunnen er maximaal twee personen per bedrijf aangemeld worden voor deze workshop. Er is voldoende (gratis) parkeergelegenheid achter het pand.

Aanmelden

Klik hier om u aan te melden. Heeft u vragen of liever per e-mail aanmelden? Neem dan gerust contact op met Nanda Dekker via n.dekker@bonsenreuling.nl.

Time

(Wednesday) 15:30 - 18:30

Location

BonsenReuling

Organizer

BonsenReuling

X