october, 2017
Event Details
Een exportSTAPPENplan vormt de basis van succes op buitenlandse markten. Dit feit vormt de aanleiding voor Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO), om ondernemers gericht te begeleiden bij hun exportplannen. Deze begeleiding
more
Event Details
Een exportSTAPPENplan vormt de basis van succes op buitenlandse markten. Dit feit vormt de aanleiding voor Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO), om ondernemers gericht te begeleiden bij hun exportplannen. Deze begeleiding houdt in dat de ondernemer de mogelijkheid heeft om zich omtrent zijn exportactiviteiten te laten coachen en hiervoor een financiële tegemoetkoming kan ontvangen.
Hoe ondernemers gebruik kunnen maken van deze RVO-regelingen zal tijdens deze informatiebijeenkomst worden toegelicht.
En het is zeker geen toeval dat Duitsland een belangrijk onderdeel vormt van deze exportSTAPPENplannen. Want niet alleen vervult Duitsland binnen Europa een politiek dominante positie, Duitsland is ook in economisch opzicht een sterke partner.
Onderwerpen
- Argumenten voor internationalisering: risicospreiding, maar ook ……….
- Het exportSTAPPENplan: Waarom planmatig internationaliseren?
- Welke concrete ondersteuning biedt de overheid (RVO) bij export?
- Coachingvouchers / Missievouchers / Kennisvouchers
- Het Starters International Business-programma (SIB)
- SIB – individuele coaching – enkele actuele praktijkcases
- Waarom ‘naar Duitsland’ – als testmarkt of ……….?
De kennisvouchers voor MKB-bedrijven – gericht op nieuwe buitenlandse markten waarvoor een internationale jurist, fiscalist of belastingadviseur wordt ingeschakeld
- Waarvoor gelden deze kennisvouchers?
- Hoogte van de vergoeding?
- Welke eisen zijn er voor inschakeling van een externe deskundige?
- Recente praktijkervaringen met kennisvouchers bij export naar Duitsland
De nadruk ligt op fiscaal-juridische vraagstukken en praktijksituaties.
Docenten
- Alexander Crämer
Rechtsanwalt
STRICK – Rechtsanwälte & Steuerberater - Ing. Jan W. Temmink
Gecertificeerde SIB uitvoerder namens World Trade Center Twente
Eigenaar CMP-Centrum voor Marketing Projekten B.V.
Voertaal
Nederlands
Doelgroep
Dit seminar richt zich op Nederlandse bedrijven die streven naar internationale groei en expansie van hun bedrijfsactiviteiten. Deels zijn dit MKB-ondernemers die een exportorganisatie in het buitenland willen opzetten en uitbouwen. Maar daarnaast ook start-ups met internationale ambities. Inhoudelijk is het seminar afgestemd op het middle-management en topmanagement (eigenaren) van organisaties. Starten of doorgroeien in Duitsland geldt als gezamenlijk interessegebied.
Deelnemers krijgen een duidelijk en objectief beeld van de beschikbare exportsupport vanuit RVO in relatie tot hun groeidoelstellingen.
Indeling seminar
14.00 uur Start Seminar
15.00 uur Koffiepauze
15.15 uur Voortzetting seminar
16.30 uur Afsluiting seminar
Investering
50 € exclusief Duitse MwSt / Nederlandse BTW. Bij de cursuskosten is de hand-out inbegrepen.
Contactpersoon
Jessica Bienert
T: 0049 – 2821 – 77570
E: info@businessacademie.de
W: www.businessacademie.de
Locatie
Nederlands-Duitse Businessacademie
Siemensstraße 31
47533 Kleve
www.businessacademie.de
Annulering
Kosteloos annuleren is mogelijk tot 24 uur vóór de activiteit en kan alleen schriftelijk geschieden. Voor elke annulering na deze datum wordt 100% van de deelnamekosten in rekening gebracht.
Time
(Wednesday) 14:00 - 17:00
Location
Nederlands-Duitse Businessacademie
Organizer
Nederlands-Duitse Businessacademie